Tijdens het Open Monumenten & Osgerweekend 2017 heeft een groep “Nieuwkomers” in Oegstgeest een fietstocht langs een aantal Oegstgeester monumenten gemaakt. Circa 10 nieuwe inwoners in Oegstgeest, afkomstig uit Syrië en Eritrea gaven gevolg aan de uitnodiging van Vluchtelingenwerk en de Vereniging Oud Oegstgeest om samen met hun ‘maatjes’ enkele Oegstgeester monumenten te bekijken. We fietsten, groot en klein, vanaf het gemeentehuis, langs buitenplaats Rhijngeest, naar kasteel Endegeest. Toen door de Oranjewijk met zijn mooie typisch Oegstgeester woningen naar het voormalige klooster Huize Duinzigt. Vervolgens bezocht de groep het Groene Kerkje, de Verhalenverteller en eindigde de fietstocht bij ons prachtige kasteel Oud-Poelgeest. Jacques Thorn vertelde bij alle monumenten een mooi verhaal.