Op zaterdag 13 mei is de gerestaureerde Drakenbrug in het bos achter Rhijngeest heropend. De koningin der draken was er speciaal voor naar Oegstgeest gekomen. Zij nodigde achtereenvolgens Michiel Houtzagers, directeur van het Zuid Hollands Landschap en Jos Roeffen, wethouder van Oegstgeest, naar voren de genodigden toe te spreken en de brug te openen. ​Jos Roeffen gaf een overzicht van de geschiedenis van de brug en van de draken. Zijn toespraak kan hieronder als pdf worden gedownload.

Het bos is eigendom van het Zuid-Hollandslandschap, dat ook de restauratie van de brug heeft verzorgd. Vanuit allerlei hoeken is een financiële bijdrage geleverd. De Drakenbrug staat op de VOO- website opgenomen als Oegstgeester erfgoed, bij overig en dan bij bruggen. Klik hier voor een direkte link. Op de site van het Zuid-Hollands Landschap is nog meer te vinden over de restauratie van de brug.

Hieronder kunt u de pdf downloaden met de speech van wethouder Roeffen uitgesproken bij de heropening.