Landgoederen in de Tweede Wereldoorlog

In de Tweede Wereldoorlog werden veel landgoederen en buitenplaatsen gevorderd door de Duitsers. Er werden officieren ingekwartierd,bunkers aangelegd en soms werd een landhuis in zijn geheel gesloopt vanwege de aanleg van de Atlantikwall. Maar er werden ook schatten verborgen en onderduikers gehuisvest. Erfgoedhuis Zuid-Holland legde deze sporen, verhalen en herinneringen vast in 12 korte films, samen met (oud)bewoners, ooggetuigen, vrijwilligers en andere betrokkenen. Twee van die filmpjes gaan over kasteel Oud-Poelgeest.

Oud-Poelgeest: onderduikers in de tuinmanswoning

In de tuinmanswoning van kasteel Oud-Poelgeest in Oegstgeest zaten twee Joodse broers ondergedoken. Ze overleefden de oorlog. Freek Lugt vertelt over de broers en het echtpaar dan hen huisvestte.

Oud-Poelgeest: Canadese bevrijders

De Canadese soldaten die hun intrek namen op het kasteel waren erg populair bij de meisjes in het dorp, zo vertelt Lugt in het tweede filmpje over Oud-Poelgeest. En wie goed kijkt kan nog wat sporen vinden die ze achter gelaten hebben.

Klik op de link om alle filmpjes te bekijken:

http://www.geschiedenisvanzuidholland.nl/verhalen/landgoederen-in-de-tweede-wereldoorlog