Het eerste exemplaar van de Trekvaartroute is maandagmiddag overhandigd aan de voorzitter stichting Erfgoed Oud – Poelgeest, Annelies Koningsveld. Het werd uitgereikt door Marjolijn van der Jagt, dorpsmarketeer bij Dorpsmarketing Oegstgeest. De Trekvaartroute is een fietsroute van 18,5 kilometer door Leiden en Oegstgeest.

‘Tijdens het fietsen zal je historische waterwegen zien en beleven. Onderweg is er daarnaast van alles te doen en zijn er diverse afstappunten. Deze route is een samenwerking tussen Leiden Marketing en Dorpsmarketing Oegstgeest’, zegt Van der Jagt.

‘Pak de fiets en proef en ontdek de Trekvaartroute’, roept ze op. ‘Er valt van alles te beleven: zowel de langs de historische waterwegen in Leiden als in het ‘schrijversdorp’ Oegstgeest. Deze culturele gemeente bevat vele mooie plekken waar onder andere Wolkers en Boerhaave hun voetstappen achtergelaten hebben.’ De route is digitaal te vinden op fietsnetwerk.nl/leidseommelanden of hier.