De geschiedenis van WZC Rustenborch te Oegstgeest (1972-2012)

Ria en Rob Pijpers schreven ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van WZC Rustenborch een boekje over dit bejaardencentrum. Het initiatief tot de oprichting van een derde bejaardencentrum in Oegstgeest kwam uit Leiden. De twee RK stichtingen ST. Elisabeth Gasthuishof en Huize Roomburgh hadden van begin zestiger jaren plannen om in Oegstgeest een bejaardencomplex te bouwen. In tegenstelling tot Leiden was er in Oegstgeest voldoende grond beschikbaar. Rustenborch zou bestemd zijn voor 65-plussers uit Leiden en ten dele uit Oegstgeest. Het verpleegtehuis Van Wijckerslooth was er voor alle gezindten en zou een streekfunctie gaan vervullen. In 1972 werd gestart met de bouw van Rustenborch en in september 1974 werd het in gebruik genomen. Op 27 april 1979 werden verpleegtehuis Van Wijckerslooth en verzorgingstehuis Rustenborgh officieel geopend.