Publicaties over Oegstgeest

De vereniging bezit een collectie boeken en andere publicaties over Oegstgeest of waarin Oegstgeest een rol speelt. Het kan gaan over personen, gebouwen, wijken, instanties, verenigingen of periodes uit de geschiedenis.

De titels treft u aan in de linkerkolom. Met de zoekfunctie op deze pagina kunt u zowel in de titels zoeken als in de tekst van de korte beschrijving.

Voor informatie over boeken en publicaties die door de vereniging zijn uitgegeven en die nog te koop zijn, klik hier.

Funeraire Cultuur Regio Leiden

De vereniging De Terebinth beijvert zich voor herstel van zorg rond dood en rustplaats. Een volgend doel van de vereniging is het vergroten van de bekendheid van onze funeraire cultuur. Het woord funerair komt van het Latijnse funus, dat dood betekent. De funeraire cultuur weerspiegelt onze houding tegenover het levenseinde en maakt veranderingen in religieuze, medische, sociale en kunstzinnige opvattingen zichtbaar. Daarom worden kerkhoven en begraafplaatsen ook wel stenen archieven genoemd. In het boekje worden de kerkhoven en begraafplaatsen in en rond Leiden in kaart gebracht en kort beschreven.