Publicaties over Oegstgeest

De vereniging bezit een collectie boeken en andere publicaties over Oegstgeest of waarin Oegstgeest een rol speelt. Het kan gaan over personen, gebouwen, wijken, instanties, verenigingen of periodes uit de geschiedenis.

De titels treft u aan in de linkerkolom. Met de zoekfunctie op deze pagina kunt u zowel in de titels zoeken als in de tekst van de korte beschrijving.

Voor informatie over boeken en publicaties die door de vereniging zijn uitgegeven en die nog te koop zijn, klik hier.

Vier eeuwen schaatsen in Oegstgeest

Vier eeuwen schaatsen in Oegstgeest is een uitgave van de IJsclub Oegstgeest

Auteurs: Wiebe Blauw en Kees Zandvliet

IJsclub Oegstgeest werd op 16 januari 1893 opgericht tijdens een bijeenkomst belegd in café Zomerlust die door 43 personen werd bezocht. Initiatiefnemer was bollenkweker Gerrit Zeestraten. De oprichting van ijsclubs met als gecombineerde doelstelling van werkverschaffing en armoedebestrijding deed zich in die periode alom voor in de regio. In 1891 werd de IJsclub te Warmond opgericht. De ijsclub “Voorwaarts” te Katwijk en de IJsclub Valkenburg waren in 1893 ontstaan en de IJsclub van Zoeterwoude in 1895.