In de rubriek Documentatie wordt informatie opgenomen uit het archief van de vereniging die niet elders op de website gepubliceerd wordt.

Artikel over de geschiedenis van de Vogelwijk. In dit artikel wordt aandacht besteed aan kasteel Paddenpoel, dat gelegen heeft op de hoek van de Wassenaarseweg en de Rijnsburgerweg. Getuigen van het kasteel zijn twee muurtjes in het water langs de Wassenaarseweg bij de studentenflats aan het Flanorpad. Bij het Springerpad ter hoogte van de tennisbaan is nog een inzinking te zien, die aangeeft waar ooit de slotgracht van het kasteel heeft gelegen.

Het kasteel heeft hier van ongeveer 1250 tot 1393 gestaan, werd toen vernietigd, weer opgebouwd en in 1420 wederom vernietigd. In 1428 werd Boudewijn van Zwieten eigenaar van de resten van het kasteel en stichtte er het Rugularissenklooster Mariënpoel.