Nieuwsarchief van de Vereniging

Meinummer Over Oegstgeest is uit

Omslag meinummer Over Oegstgeest

In de mei uitgave staat een diversiteit aan verhalen over Oegstgeest in de Middeleeuwen en de 19e  en 20e eeuw. U kunt lezen over de – mogelijke – kerstening van Oegstgeest in de 7e eeuw en over de wereldse activiteiten van klooster Mariënpoel en het einde van het klooster in 16e eeuw. De 19e eeuw komt aan bod in een verhaal over een familiegraf bij het Groene Kerkje, waarin onder anderen de bekende kunstschilder Alexander Hugo Bakker Korff begraven lag. De 20e eeuw is ruim vertegenwoordigd. Zo is er een verhaal over historische narcissen op landgoed Oud-Poelgeest. De oprichting en ondergang van CarlaTennispark, gelegen achter Rhijngeesterstraatweg 159, in de jaren 1930 en 1940 wordt uitvoerig beschreven. En de ontwikkeling van Endegeesterstraatweg 1 van hulpkerk van de Hervormde Gemeente tot kliniek van de Psychiatrische Inrichtingen Endegeest (GGZ Rivierduinen) wordt uit de doeken gedaan. Tenslotte komen de fraaie glas-in-loodramen in de hal van het gemeentehuis aan bod en is er weer een, dit keer zesdelige, fotopuzzel over Oegstgeest in vroeger jaren.

Het meinummer van Over Oegstgeest is te koop bij de Oegstgeester boekhandels. Wie lid wordt van de Vereniging Oud Oegstgeest, krijgt het gratis, plus twee OO-nummers die eerder verschenen.